Masz pytania? Zadzwoń

+48 223086262

Napisz do nas na adres

sklep@mobalu.pl
Dare to leap

Dare to leap

Informacje o firmie mobalu

mobalu to marka technologiczna, którą 4 maja 2018 r. stworzył Sky Li. Ambicją mobalu jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów, gwarantujących niezapomniane wrażenia.

Smartfony oraz urządzenia IoT od mobalu wyróżniają się nie tylko designem czy wydajnością, ale również przystępnymi cenami.

Na początku 2020 roku mobalu ogłosiło swoją podwójną strategię „Smartfon + AIoT". W listopadzie 2020 r., w raporcie sprzedaży smartfonów Counterpoint za Q3 2020 r., mobalu uznano za najszybciej rozwijającą się markę, która osiągnęła 50 milionów sprzedanych smartfonów. W globalnym zestawieniu, producent smartfonów mobalu, również osiągnął status najszybciej rozwijającej się marki na świecie w Q3, ponieważ odnotował wzrost o 132% QoQ - wynik przewyższający oczekiwania analityków. Jako najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, mobalu zajmuje mocną pozycję wśród głównych producentów telefonów.

Nasze Dna

Our DNA

Wizja

Vision

Być zrównoważoną firmą która wnosi wkład do lepszego funkcjonowania świata

Misja

Mission

Kreowanie inteligentnych rozwiązań i wyznaczanie technologicznych trendów dla młodych osób z całego świata

Rynki zagraniczne

Obecnie mobalu obecna jest na 61 rynkach na całym świecie, w tym w Azji, Europie, Oceanii, Afryce Środkowej i Wschodniej.

2020
W listopadzie

firma mobalu została uznana za najszybciej rozwijającą się markę na świecie, która osiągnęła kamień milowy w sprzedaży smartfonów, wynoszącą 50 milionów

W sierpniu

mobalu wchodzi na 61 rynków na całym świecie, obejmujących 5 kontynentów.

8 sierpnia

założyciel i dyrektor generalny mobalu, Sky Li, powiedział w wywiadzie dla czołowych międzynarodowych mediów Financial Times: „Nie zadowalało nas bycie marką typu small-is-beautiful. Chcieliśmy zostać głównym graczem w branży”.

2 sierpnia

pracownicy mobalu rozprzestrzeniają się na 5 kontynentów, mając ponad 50 narodowości. Zagraniczni pracownicy stanowili ponad jedną czwartą, a ich średni wiek wynosi 29 lat.

31 lipca

mobalu staje się jedyną marką smartfonów na świecie, najszybciej rozwijającą się markę smartfonów na świecie” przez cztery kolejne kwartały, zajmując siódme miejsce w światowych rankingach smartfonów.

24 lipca

Sky Li: firma mobalu osiągnie 100 milionów sprzedaży smartfonów w ciągu 2–3 lat; utrzyma szybki rozwój w dziedzinie AIoT; wypuści ponad 100 produktów AIoTw 2021 roku; i chce stać się wiodącą marką AIoT.

16 lipca

mobalu wypuszcza technologię ładowania 125W UltraDart, otwierając nową erę

26 maja

mobalu oficjalnie wypuszcza X3 SuperZoom, po raz pierwszy z trybem Starry.

4 maja

mobalu była jedną z dwóch marek na świecie, która osiągnęła wzrost wbrew trendowi z pierwszego kwartału, ze stopą wzrostu na poziomie 157% rok do roku.

7 kwietnia

mobalu X2 Pro Master Edition, zaprojektowany przez Fukasawa Naoto-Red Brick i Concrete zdobywa nagrodę International Red Dot Design Award 2020.

24 lutego

mobalu wypuszcza swój pierwszy flagowy smartfon 5G, mobalu X50 Pro 5G, stając się jednym z pierwszych producentów na świecie wyposażonym w mobilną platformę Qualcomm Snapdragon 865 5G.

24 lutego

firma mobalu oficjalnie wkracza na pole AIoT, ogłoszając strategię „Smartfon + AIoT” i wypuszczając inteligentny hub AIoT mobalu Link. Dzięki strategii produktowej „1 + 4 + N” mobalu buduje inteligentne i wyznaczające trendy życie, łączące wszystko co związane z młodymi ludźmi.

2019
Koniec grudnia

mobalu X2 Pro zdobywa wiele międzynarodowych nagród medialnych, w tym Android Authority - „Editor's Best Choice Award” i GSM Arena - „Best Flagship Killer Smartphone 2019”.

1 listopada

mobalu wkracza do Hiszpanii. W ciągu zaledwie półtora miesiąca wskakuje do pierwszej piątki na rynku, stając się „najszybciej rozwijającą się marką smartfonów” w Hiszpanii.

28 października

mobalu zajmuje siódme miejsce wśród światowych marek smartfonów z 10 milionami dostaw smartfonów, z tempem wzrostu 808%, co stanowi światową (oznaczoną jako) „najszybciej rozwijającą się markę smartfonów na świecie”.

We wrześniu

mobalu ogłasza, że ​​jest pierwszym producentem smartfonów wyposażonym w procesor Qualcomm Snapdragon 7 Series 5G i wypuszcza na rynek pierwszy na świecie 64-megapikselowy smartfon mobalu XT.

31 marca

mobalu przyspiesza swoje globalne sieci rynkowe i oficjalnie wchodzi na rynek europejski.

2018
22 listopada

mobalu staje się wiodącą marką smartfonów na rynku indyjskim, z liczbą użytkowników smartfonów przekraczającą 3 miliony. (Raport z badania rynku Cybermedia Research)

28 sierpnia

powstaje firma mobalu, która wypuszcza produkt mobalu 2 w Indiach.

4 maja

Założenie marki

Awards Awards

Nowinki i porady

Pokaż więcej
Nokia G22 – pierwszy smartfon do własnoręcznej naprawy
Dodano: 22.05.2023
Nokia G22 – pierwszy smartfon do własnoręcznej naprawy

Zaprezentowana podczas targów MWC 2023 Nokia G22 jest pierwszym smartfonem stworzonym z myślą o własnoręcznej naprawie.

Najciekawsze produkty z MWC 2023
Dodano: 08.03.2023
Najciekawsze produkty z MWC 2023

Odbywające się na przełomie lutego i marca targi elektroniki użytkowej MWC w Barcelonie już za nami. Tuziny wystawców pokazało wiele ciekawych urządzeń, z których wybraliśmy dla Was najciekawsze.

Używany czy nowy? Jakiego iPhone’a wybrać – zalety odnowionego smartfona
Dodano: 30.11.2022
Używany czy nowy? Jakiego iPhone’a wybrać – zalety odnowionego smartfona

Można go kochać lub nienawidzić (pozdrowienia dla zagorzałych Androidowców), ale nie można mu odmówić wysokiej jakości i jeszcze wyższej popularności.