Masz pytania? Zadzwoń
Napisz do nas na adres
Najciekawsze produkty z MWC 2023
Odbywające się na przełomie lutego i marca targi elektroniki użytkowej MWC w Barcelonie już za nami. Tuziny wystawców pokazało wiele ciekawych urządzeń, z których wybraliśmy dla Was najciekawsze.
Tablet 3D od ZTE
ZTE zrobiło furorę dzięki urządzeniu nubia Pad 3D – tabletowi umożliwiającemu oglądanie obrazów 3D bez specjalnych okularów. Powstały przy współpracy ze specjalistami od trzech wymiarów z Leia Inc. sprzęt posiada 12,4-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli i z odświeżaniem 120 Hz. Urządzenie może przekształcać treści 2D w 3D w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanemu oprogramowaniu do konwersji, zaś dzięki podwójnym przednie i tylne obiektywy umożliwiają fotografowanie, nagrywanie filmów i skanowanie obiektów w trzech wymiarach.
Rozwijane ekrany Lenovo
Lenovo pokazało dwa urządzenia wykorzystujące technologię rozwijanego ekranu. Pierwszym z nich jest koncepcyjny laptop, bardziej prototyp, który pokazuje zamysł producenta. Drugim był kompaktowy smartfon Motorola Rizr wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, który zwija się i rozkłada, odsłaniając pełny 6,5-calowy panel.
„Zrób to sam” od HMD
HMD Global zaprezentowało nowy smartfon ze średniej półki, z rozwiązaniem z bardzo wysokiej. Nokia G22 to telefon na każdą kieszeń, który na tle konkurencji będzie się wyróżniać dołączonym do telefonu zestawem od iFixit do własnoręcznej wymiany baterii, wyświetlacza lub portu ładowania. Wszystko to szybko, bez wychodzenia z domu i z troską o środowisko.
Błyskawiczne ładowanie realme
Szybko rosnąca w Polsce marka realme zaprezentowała na targach pierwszego na świecie smartfona z ładowaniem 240 W! Smartfon realme GT3 wyróżnia również mocna specyfikacja oraz umieszczony na pleckach pierścień LED, który wyświetla powiadomienia z Androida.
Pomijając same urządzenia, na targach Mobile Worldwide Congress 2023 można było zobaczyć innowacyjne rozwiązania powiązane z technologią mobilną. Jednym z najciekawszych był bez wątpienia system oceny stanu zdrowia firmy NuraLogix. Aplikację można uruchomić na zwykłym smartfonie, a ta analizuje przepływ krwi na twarzy użytkownika i wykorzysta sztuczną inteligencję do porównania wyników z bazą danych tysięcy pacjentów. NuraLogix może zbadać ponad 30 parametrów życiowych za pomocą kamerki do selfie. Producent zapewnia, że oprogramowanie może zapewnić ocenę stanu układu sercowo-naczyniowego, ryzyka cukrzycy i innych, z dokładnością równą 95%.
Czekamy na kolejne targi MWC w 2024 roku.
Galeria
Sprawdź również:
Nowinki i porady
Pokaż więcejZaprezentowana podczas targów MWC 2023 Nokia G22 jest pierwszym smartfonem stworzonym z myślą o własnoręcznej naprawie.
Można go kochać lub nienawidzić (pozdrowienia dla zagorzałych Androidowców), ale nie można mu odmówić wysokiej jakości i jeszcze wyższej popularności.
Miasta w Polsce stają się coraz przyjaźniejsze rowerzystom. Nowe ścieżki rowerowe, wypożyczalnie i rosnąca świadomość kierowców powodują, że napędzane siłą ludzkich mięśni dwukołowce zyskują popularność, a wraz z nimi gadżety. Dodatkowe światełka, koszyki, kaski i